Boot Bananas Original

69,00

Odświeżacze do butów. Wyciągają z butów wilgoć, brzydkie zapachy no i pięknie pachną a do tego świetnie wyglądają!

Kategoria:

Opis

PACHNĄCE I ABSORBUJĄCE WILGOĆ ODŚWIEŻACZE DO BUTÓW BOOT BANANAS
Jeżeli walczysz z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z Twoich butów biegowych, treningowych, trekkingowych, wspinaczkowych lub jakichkolwiek innych – wypróbuj Boot Bananas – a już na zawsze pożegnasz odór ze swoich butów!

Boot Bananas wykonane są z naturalnych składników: soli, minerałów i ekstraktów roślinnych z lawendy, cytryny, paczuli i olejków eterycznych drzewa herbacianego a wszystko to zawinięte w bananowym, bawełnianym opakowaniu.

JAK POWSTAŁY BOOT BANANAS
Boot Bananas zostały stworzone przez parę: Alex – projektantkę modeli i Philla – instruktora wspinaczki. Pomysł stworzenia Boot Bananas narodził się podczas ich ciągłej walki z odorem wydostającym się z butów wspinaczkowych Philla.

Alex i Phill w swoim pierwszym mieszkaniu nie byli sami – ciągle towarzyszył im „zapach” butów wspinaczkowych Phila! Próbowali wszystkich możliwych, dostępnych produktów na rynku, ale żaden nie był wystarczająco skuteczny. Postanowili stworzyć coś zupełnie nowego.

Chcąc uniknąć sztucznych substancji chemicznych, opracowali własną mieszankę naturalnych soli i minerałów. Alex dostała zadanie opracowania „przyjaznego” kształtu – dostosowanego do buta – i tak podczas prób, kombinacji oraz w połączeniu z żółtą tkaniną przyszło „oświecenie”!

Bambusowy węgiel drzewny (Bamboo charcoal)

Niezwykle chłonny materiał, skuteczny pochłaniacz zapachów. Reguluje wilgotność i eliminuje nieprzyjemnych zapach.

Historia węgla drzewnego w Chinach sięga roku 1486 n.e., czasów dynastii Ming. Proces wytwarzanie węgla drzewnego z babmusa jest stosunkowo prosty. Kawałki bambusa, zerwane z pięcioletnich lub starszych roślin są spalane w piecu w temperaturze 800 stopni Celsjusza.

Właściwości bambusowego węgla drzewnego
Porowata struktura: Bambus ma niezliczoną ilość małych dziurek, około czterokrotnie więcej niż zwykły węgiel drzewny, trzykrotnie więcej składników odżywczych i czterokrotnie lepszą absorpcję. Porowata struktura czterokrotnie zwiększa jego powierzchnię wchłaniania.

Reguluje wilgotność: Jako że węgiel drzewny z bambusa ma dużą gęstość i porowatość może być użyty, jako regulator wilgotności powietrza. Jeśli wilgotność środowiska jest duża, to węgiel absorbuje wilgoć, jeśli środowisko jest suche, uwalnia wodę.

Bambusowy węgiel drzewny, zwany jest także „czarnym diamentem”, jest łatwo dostępny zwłaszcza w Japonii, Korei i na Tajwanie. W miarę upływu czasu zaczął być coraz powszechniej używany w gospodarstwach domowych i do pielęgnacji ciała.

Soda oczyszczona

Kolejny cudowny składnik – wodorowęglan sodu. Starożytni Egipcjanie używali go jako mydła, a w dzisiejszych czasach stosowany jest przy domowych porządkach, jako środek spulchniający, konsekrujący żywotność a przede wszystkim jest skutecznym pochłaniaczem zapachów.

Zeolit

Minerał wulkaniczny. Dzięki doskonałej absorpcji stosowany m. in. do oczyszczania wody, jako detergent do produkcji proszków do prania.

Zeolit służy do produkcji ponad 1.500 preparatów stosowanych w rolnictwie, weterynarii, medycynie, przemyśle spożywczym i oczyszczania wód. Minerał ma zróżnicowaną barwę od białej do bladozielonej i różowej, w zależności od dodatków innych minerałów. Zeolit należy do krzemianów glinowo-wapniowych. Postać krystaliczna jest najlepsza.

Worki z Zeolitem zostały zastosowane do pochłaniania radioaktywnego cezu po katastrofie elektrowni w Fukusimie.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek ten ma przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Olejek z drzewa herbacianego ma wszechstronne zastosowanie. Stosuje się go bezpośrednio na skórę, w rozcieńczeniu i jako dodatek do kosmetyków, do prania, a także w aromaterapii. Polecany jest m.in. przy problemach skórnych, przeciwko owadom, do pielęgnacji stóp, do prania jako środek odkażający.

Olejek lawendowy

Ma działanie odkażające, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Ze wszystkich olejków eterycznych, to właśnie lawendowy ma najbardziej wszechstronne zastosowanie! A jako jeden z dwóch olejków (razem z olejkiem z drzewa herbacianego), może być stosowany bezpośrednio na skórę. Stosowana w aromaterapii lawenda ma właściwości relaksujące. No i pięknie pachnie!

Olejek cytrynowy

Naturalny olejek cytrynowy działa bakteriobójczo a do tego ma piękny i świeży zapach!

 

Dodatkowe informacje

Waga 0.6 kg